HISZPANIA TARIFA

Spróbuj kitesurfingu z nami w najbardziej wietrznym miejscu Europy.

powrót

HISZPANIA TARIFA

cena od

Tarifa – Hiszpania

Położona na najdalej wysuniętym cyplu Europy Tarifa to wymarzone miejsce dla surf/wind i kite -surferów. Różnorodność spotów do pływania, wyjątkowy klimat miasteczka, śródziemnomorska kuchnia i ciepło hiszpańskiego słońca przyciąga turystów z całego świata. Dla „wiatroholików”  największym atutem miejscowości jest występowanie dwóch kierunków wiatrów oraz, w Cieśninie Gibraltarskiej, zjawiska tunelu powietrznego, który nadaje wiatrowi niespotykaną prędkość.

Tarifa ma piękne plaże ciągnące się przez blisko 10km, na których można uprawiać kitesurfing. Zabytki, ciekawa architektura, wydmy i park naturalny tworzą idealne miejsce na wycieczki piesze lub rowerowe.

Żeby korzystać z uroków hiszpańskiego wybrzeża, wystarczy zapisać się na organizowany przez nas wyjazd do Tarify.

 

Kitesurfing – to warto wiedzieć!

W zależności od kierunku wiatru oraz pory roku w Tarifie pływa się w różnych miejscach/spotach. Żeby w pełni korzystać z uroków sportów wodnych, trzeba poznać charakterystykę wiejących tu wiatrów. Poniente to równy wiatr znad oceanu do brzegu, towarzyszy mu lekkie zafalowanie – pozwala korzystać ze wszystkich plaż Tarify. Levante to silny wiatr znad Morza Śródziemnego – wieje od brzegu w mieście a za miastem już jest wiatrem sideshore.

Poruszanie się po spotach

W przypadku wiatru Poniente – praktycznie pływa się w mieście – więc wystarczy przejść kilkaset metrów i już jesteście w miejscu gdzie możecie pływać na kite.

W przypadku wiatru Lewante – wybiera się spoty oddalone od miasta od 5 do 10km , gdzie wiatr jest już wiatrem sideshore lub do brzegu.

W Tarifie trzeba mieć na uwadze, że najlepsze plaże do uprawiania kitesurfingu np. Valdevaqueros znajdują się ok. 10 km od miasteczka i z tego względu zalecamy  wypożyczenie samochodu – najlepiej na lotnisku w Maladze. Dzięki temu jesteście w stanie nie tylko przemieszczać się miedzy spotami, ale będziecie w stanie zwiedzić całą Andaluzję. (Jedno małe auto stanowczo wystarcza na 2-3 osoby wraz z bagażem). Auto można wypożyczyć w wielu firmach już od kilkunastu Euro za dzień. (Goldcar, Malagacar, itp) (W Maladze jest także polska firma wypożyczająca samochody, gdzie z pewnością łatwiej będzie załatwić wszelkie formalności.)

NAUKA KITESURFINGU:

Szkolenie wg. międzynarodowego systemu szkoleń IKO z licencjonowanym instruktorem z wieloletnim doświadczeniem. Cena szkoleń zawiera sprzęt opiekę instruktora, dowóz na lekcję oraz ubezpieczenie od sportów wysokiego ryzyka.

POZIOMY SZKOLENIA:

IKO 1 – Nauka sterowania latawcem, teoria okna wietrznego, kierunków wiatru względem brzegu, systemy bezpieczeństwa, pierwsze body dragi – ćwiczenia z latawcem w wodzie.

IKO 2 – Zajęcia praktyczne z latawcem i deską, halsowanie się do deski, ćwiczenia przygotowujące do startu z deską, nauka startu z wody, nauka pływania wiatrem, pierwsze ślizgi.

IKO 3 – Pływanie w obu kierunkach (lewo i prawo), nauka pływania pod wiatr, zwrotów: zmiana kierunku, zwroty do switcha (na palce) oraz wprowadzenie do skoków. Umiejętności pozwalające na wypożyczenie sprzętu.

KURSY KITESURFINGU:

  • Lekcja prywatna – 2 godziny – 90 Euro (1 kursant – instruktor)
  • Lekcja semi-prywatna – 3 godziny – 70 Euro/os   (2 kursantów – instruktor)

     W ramach zajęć zapewniamy:

  • Sprzęt – latawiec, deska, kask, trapez, pianka, kamizelka ratunkowa
  • Ubezpieczenie
  • Transport na zajęcia
  • Kask z radiem
  • Karta IKO

 

 

Zakwaterowanie:

Zakwaterowanie w komfortowych apartamentach 2 – 5 osobowych. Apartamenty wyposażone w łazienkę, TV, lodówkę, WI-FI oraz w pełni wyposażony i umeblowany aneks kuchenny.

Napisz czego oczekujesz a na pewno znajdziemy coś dla Cibie!