Szkolenia Kitesurfing

Szkolenia Kitesurfing

PROGRAM SZKOLENIOWY ... oparty jest na latach doświadczeń wielu instruktorów zarówno polskich jak i zagranicznych, a nastepnie sformalizowany w postaci wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu (PZKite). Szkoła jest członkiem PZKite a instruktorzy posiadają wiedzę i umiejętności poparte stosownymi licencjami polskimi jak i miedzynarodowymi. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi szkoleniowymi na bezpiecznym akwenie i niezawodnym sprzęcie. Po ukończonym szkoleniu kursant na życzenie otrzyma bezpłatnie stosowny certyfikat określający zdobyte przez niego umiejętności.

Uczymy efektywnie – tj. wtedy gdy warunki pogodowe są sprzyjające do nauki. Nigdy nic na siłe i poza mozliwości psycho-fizyczne kursanta. Dostosowujemy metodykę nauczania do każdego kursanta indywidualnie, gdyż każdy wymaga innego podejścia a co za tym idzie nieco odmiennych metod nauczania.

Jesteśmy mobilna szkołą więc, możemy uczyć na całym obszarze Zatoki Gdańskiej. Miejsca gdzie prowadzimy zajęcia dobrane są odpowiednio do prowadzenia szkoleń – tj. z płytką i płaską wodą dla początkujących lub fale dla zaawansowanych lub uczących się pływania na wave.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

CO OBEJMUJE CENA SZKOLENIA

Room
Instruktor

Licencjonowany instruktor

Room
Sprzęt

Latawiec +bar, pianka, deska

Room
Radio

Nauka z radiem na wodzie

Room
Power

Moc zabawy i adrenaliny

Room
Licencja

Potwierdzenie zdobytych umiejętności

  • Zajęcia indywidualne  – 170pln/1h

    Zajęcia grupowe – 130pln/1h/osoba (2os. max)

     

    Opłaty dodatkowe:

    Zaliczka 50pln – rezerwacja zajęć z wyprzedzeniem (zaliczana w realizowane zajęcia)

    (Zaliczka nie podlega zwrotowi jeżeli: kursant spóźni się na umówione zajęcia co najmniej 30min/nie stawi się na zajęcia/gdy odwołuje zajęcia do 2dni przed planowanym terminem (nie dotyczy odwołania ze względu na zmianę prognozy pogody)).

    Standbay 50pln/h – opłata za tzw. gotowość instruktora do prowadzenia zajęć, gdy są niesprzyjające warunki pogodowe (na wyraźną prośbę kursanta)

    (Jeżeli warunki pogodowe będą niesprzyjające do realizacji zajęć – poinformujemy Ciebie o tym. Możesz zajęcia przełożyć na inny dogodny dla Ciebie termin lub podjąć ryzyko i świadomie decydować o próbie podjęcia szkolenia.  Jeżeli w tym czasie nie uda się przeprowadzić zajęć – ponosisz opłatę „standbay” za oddelegowanie instruktora na zajęcia który jest do twojej dyspozycji i wraz Tobą czeka na poprawę warunków pogodowych. Jeżeli w tym czasie zajęcia się odbędą standardowo – nie ma opłaty „standbay”, tylko normalne rozliczenie).

     

  • Szkolenia oparte o zasady i metodykę międzynarodowych organizacji zajmujących się kitesurfingiem oraz PZKite. (Instruktorzy posiadają stosowne certyfikaty.)

    PZKite – Polski Związek Kitesurfingu (www.pzkite.org)  – jedna z ważniejszych organizacji propagujących kitesurfing w Polsce oraz zrzeszająca instruktorów tego sportu. Program szkoleniowy PZKite jest oparty na latach doświadczeń wielu instruktorów oraz innych instytucji szkolących.

    LEVEL I
    POZIOM 1 – PIERWSZE KROKI

    Teoria kitesurfingu – sprzęt, pogoda, wiatr, zagrożenia
    First Piloting – ćwiczenia z latawcem treningowym na lądzie lub w wodzie
    SetUP – przygotowanie sprzętu, budowa i działanie
    Safety First – czyli zasady i systemy  bezpieczeństwa
    SelfRescue – samodzielne złożenie latawca na wodzie  – przećwiczenie sytuacji awaryjnych
    Pilotaż dużym latawcem – start, operowanie i lądowanie latawca
    Body dragi – pływanie z latawcem bez deski

    Po ukończeniu Poziomu 1 będziesz wiedzieć, jak operować latawcem i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nauczysz się samodzielnie przygotowywać sprzęt do pływania, trymować go i dbać o niego. Startowanie, lądowanie, praca w powietrzu i bezpieczeństwo to główny cel nauki tego poziomu.

    LEVEL II
    POZIOM 2 –  BYĆ SAMODZIELNYM

    Ćwiczenia z deską – zakładanie, dopływanie do zgubionej deski.
    Starty z wody i zatrzymywanie się
    Kontrola prędkości oraz kierunku płynięcia

    PIERWSZE PŁYWANIE!

    Kawałek w prawo, kawałek w lewo, kontrolujesz już prędkość i starasz się trzymać obrany kurs. Wiesz również, jak zachować się na wodzie, gdy zaskoczy cię zbyt mocny wiatr lub awaria sprzętu.

    Uwaga! Z umiejętnościami Poziomu 2 możesz wypożyczać sprzęt kitesurfingowy  na całym świecie.

    Po ukończeniu Poziomu 2 będziesz radzić sobie na wodzie bez pomocy instruktora. Teraz masz czas na doskonalenie – musisz poczuć się swobodnie z latawcem i deską jednocześnie, aby zacząć efektywnie pływać pod wiatr.  Kolejne godziny z instruktorem z pewnością to ułatwia i przyspieszą, ale skoro jesteś już samodzielnym kitesurferem to powalcz trochę sam. Jeśli czujesz, że coś trzeba powtórzyć – to wróć do nas na szkolenie  w zakresie tego, co jeszcze nie do końca Ci wychodzi.

     

    LEVEL III
    POZIOM 3 – DOSKONALENIE

    Ćwiczenie techniki pływania
    Pływanie pod wiatr – ostrzenie
    Zwroty
    Pierwsze skoki

    Z umiejętnościami Poziomu 3  potrafisz halsować ostro pod wiatr, pływasz coraz bardziej zrelaksowany,  robisz zwroty i masz za sobą pierwsze skoki. Widzisz w każdym swoim ruchu coraz więcej możliwości zabawy z latawcem na wodzie.

    Czy to koniec nauki? Absolutnie nie!

    Każda kolejna godzina na wodzie sprawi, że będziesz pływać pewniej, szybciej, ładniej, skaczesz wyżej, robisz coraz więcej nowych tricków.

     

     

  • LOKALIZACJA:

    Szkolimy na całej Zatoce Gdańskiej oraz na Bałtyku. Wybieramy miejsca najlepiej nadające się przy danych warunkach wiatrowych do prowadzenia bezpiecznych zajęć. Bierzemy pod uwagę miejsce zakwaterowania klienta i jego zdolności do przemieszczania się po okolicach Zatoki Gdańskiej.

     

     

     

     

     

  • Jak długo trwa szkolenie?

    Opanowanie sterowania latawca i systemów bezpieczeństwa trwa średnio 4-5 godzin. Kolejne 4-5 to nauka skoordynowania pracy latawca i pierwszych ślizgów na wodzie z deską. Nasi kursanci średnio po 10 godzinach zajęć pływają już indywidualnie.

    Zajęcia indywidualne vs grupowe?

    Na zajęciach indywidualnych – kursant pracuje intensywnie z instruktorem 1:1. To najbardziej efektywny kurs, gdyż kursant cały czas ma kontakt z latawcem i wykonuje ćwiczenia. Ze względu, że jest to dość intensywna lekcja, jej czas trwania to 2 godziny.

    Zalecany wybór szczególnie na etapie startu na desce. W tym czasie jest to szczególnie ważne, aby mieć latawiec i deskę tylko dla siebie, gdyż nie tracisz czasu na przepinanie latawca do drugiej osoby w  grupie. Instruktor jest tylko dla Ciebie. Jest w stu procentach skupiony na Tobie i koryguje Twoje błędy tak, by lekcja w przeniosła Cię na kolejny poziom umiejętności.

    Podczas zajęć grupowych – dwóch kursantów pracuje z instruktorem oraz współpracują między sobą w wykonywaniu ćwiczeń. Kursanci na zmianę wykonują ćwiczenia z latawcem, asystują się w niektórych zadaniach i pomagają sobie nawzajem pod okiem instruktora. Lekcja trwa dłużej, aby każdy mógł wykonać postawione przed nim zadania.

    Ten rodzaj kursu jest polecany dla osób, które w tym samym czasie decydują się nauczyć kitesurfingu. Zmieniacie się latawcem i deską, dzięki czemu masz szansę odetchnąć w przerwie. Kurs w grupie 2-osobowej to zalecany wybór szczególnie na pierwszym etapie nauki na poziomie IKO 1. Na początku jest trochę więcej teorii i ćwiczeń, które szybko przyswaja się w grupie.

    Czy potrzebne jakieś badania lekarskie?

    Badania lekarskie  nie są konieczne, ale kursant zobowiązany jest poinformować instruktora przed zajęciami o wszelkich problemach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo w wodzie

    Wymagania przed kursem?

    Bezwzględnie – należy umieć pływać!!!

    Co jest wliczone w cenę zajęć?

    W cenę kursu wliczone jest: opieka instruktora oraz cały niezbędny osprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. (latawiec, deska, trapez, pianka, kask, kamizelka ratunkowa,  radio walkie talkie, karta IKO lub PZKite, która prezentuje Twój poziom szkolenia i pozwoli Ci wynająć sprzęt na całym świecie)

    Minimalna granica wieku do nauki?

    Wiek nie jest ograniczeniem – oczywiście zgoda opiekuna prawnego jest wymagana w przypadku osób niepełnoletnich. Istotniejszym elementem jest waga. Kursant musi ważyć co najmniej 40-45kg aby mógł skutecznie operować latawcem.