-
Zajęcia indywidualne – 180pln/1h
Zajęcia grupowe – 140pln/1h/osoba (2os. max)
Inne opłaty :
Zaliczka 100pln – rezerwacja zajęć z dużym wyprzedzeniem (zaliczana w zajęcia)
(Zaliczka nie podlega zwrotowi jeżeli: kursant spóźni się na umówione zajęcia co najmniej 30min/nie stawi się na zajęcia/gdy odwołuje zajęcia dzień przed planowanym terminem).
-
Szkolenia oparte o zasady i metodykę międzynarodowych organizacji zajmujących się kitesurfingiem oraz PZKite. (Instruktorzy posiadają stosowne certyfikaty.)
PZKite – Polski Związek Kitesurfingu (www.pzkite.org) – jedna z ważniejszych organizacji propagujących kitesurfing w Polsce oraz zrzeszająca instruktorów tego sportu. Program szkoleniowy PZKite jest oparty na latach doświadczeń wielu instruktorów oraz innych instytucji szkolących.
LEVEL I
POZIOM 1 – PIERWSZE KROKI
Teoria kitesurfingu – sprzęt, pogoda, wiatr, zagrożenia
First Piloting – ćwiczenia z latawcem treningowym na lądzie lub w wodzie. (opcja)
SetUP – przygotowanie sprzętu, budowa i działanie
Safety First – czyli zasady i systemy bezpieczeństwa
SelfRescue – samodzielne złożenie latawca na wodzie – przećwiczenie sytuacji awaryjnych
Pilotaż dużym latawcem – start, operowanie i lądowanie latawca
Body dragi – pływanie z latawcem bez deski
Po ukończeniu Poziomu 1 będziesz wiedzieć, jak operować latawcem i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nauczysz się samodzielnie przygotowywać sprzęt do pływania, trymować go i dbać o niego. Startowanie, lądowanie, praca w powietrzu i bezpieczeństwo to główny cel nauki tego poziomu.
LEVEL II
POZIOM 2 – BYĆ SAMODZIELNYM
Ćwiczenia z deską – zakładanie, dopływanie do zgubionej deski.
Starty z wody i zatrzymywanie się
Kontrola prędkości oraz kierunku płynięcia
PIERWSZE PŁYWANIE!
Kawałek w prawo, kawałek w lewo, kontrolujesz już prędkość i starasz się trzymać obrany kurs. Wiesz również, jak zachować się na wodzie, gdy zaskoczy cię zbyt mocny wiatr lub awaria sprzętu.
Uwaga! Z umiejętnościami Poziomu 2 możesz wypożyczać sprzęt kitesurfingowy na całym świecie.
Po ukończeniu Poziomu 2 będziesz radzić sobie na wodzie bez pomocy instruktora. Teraz masz czas na doskonalenie – musisz poczuć się swobodnie z latawcem i deską jednocześnie, aby zacząć efektywnie pływać pod wiatr. Kolejne godziny z instruktorem z pewnością to ułatwia i przyspieszą, ale skoro jesteś już samodzielnym kitesurferem to powalcz trochę sam. Jeśli czujesz, że coś trzeba powtórzyć – to wróć do nas na szkolenie w zakresie tego, co jeszcze nie do końca Ci wychodzi.
LEVEL III
POZIOM 3 – DOSKONALENIE
Ćwiczenie techniki pływania
Pływanie pod wiatr – ostrzenie
Zwroty
Pierwsze skoki
Z umiejętnościami Poziomu 3 potrafisz halsować ostro pod wiatr, pływasz coraz bardziej zrelaksowany, robisz zwroty i masz za sobą pierwsze skoki. Widzisz w każdym swoim ruchu coraz więcej możliwości zabawy z latawcem na wodzie.
Czy to koniec nauki? Absolutnie nie!
Każda kolejna godzina na wodzie sprawi, że będziesz pływać pewniej, szybciej, ładniej, skaczesz wyżej, robisz coraz więcej nowych tricków.
-
LOKALIZACJA:
Szkolimy na obszarze całej Zatoce Gdańskiej.
Dobieramy miejsca najlepiej nadające się przy danych warunkach wiatrowych do prowadzenia bezpiecznych zajęć.
-
Jak wygląda i jak długo trwa szkolenie?
Kurs rozpoczyna się od dwugodzinnego wprowadzenia.
Te zajęcia mają na celu zapoznać Was z niezbędną wiedzą teoretyczną i praktyczną dotycząca kitesurfingu.
Przede wszystkim omówimy systemy bezpieczeństwa stosowane w wodzie, omówimy budowę latawca oraz inny niezbędny sprzęt służących do uprawiania kitesurfingu. Wykonamy tzw. Setup sprzętu przed pływaniem i wyjaśnimy różnice w sposobach ustawień latawca. Omówimy kierunki wiatru i jak należy dobierać miejsce pływania względem tych kierunków i prognoz wiatrowych. Wyjaśnimy sobie co to jest okno wiatrowe i jak zachowuje się latawiec w powietrzu. Poznamy podstawowe zasady prawa drogi na wodzie oraz zasady panujące na akwenie i plaży.
Następne zajęcia odbywają się już w wodzie. Podczas kolejnych dwóch godzin nauczysz się sterowania latawcem, używania systemów bezpieczeństwa, restartowania latawca z wody i awaryjnego wychodzenia na brzeg. Tutaj jest też czas aby popróbować już body dragów. Ciąganie się po wodzie z latawcem sprawi, że zrozumiecie ile potrafi generować siły i jak ujarzmić tą moc. Opanowanie sterowania latawca i systemów bezpieczeństwa trwa średnio 4-5 godzin.
Kolejne 4-5 to nauka skoordynowania pracy latawca i pierwszych ślizgów na wodzie z deską. Etap zaczynamy od nauki wejścia w deskę. Po opanowaniu tej umiejętności zaczynamy przygotowanie do startów z wody. Tutaj wykonujemy ćwiczenia przygotowujące Ciebie do bezpiecznego i efektywnego startu. Odpalamy się, stabilizujemy pracę latawca i tor jazdy. Uczymy się kontroli prędkości i zatrzymania tam gdzie chcemy i kiedy chcemy.
Czyli jeżeli wszystko uda się dobrze zgrać to po 10-12 godzinach powinieneś już odnosić samodzielne sukcesy na wodzie jako świeży kitesurfer
Zajęcia indywidualne vs grupowe?
Na zajęciach indywidualnych – kursant pracuje intensywnie z instruktorem 1:1. To najbardziej efektywny kurs, gdyż kursant cały czas ma kontakt z latawcem i wykonuje ćwiczenia. Ze względu, że jest to dość intensywna lekcja, jej czas trwania to 2-3 godziny jednorazowo.
Zalecany wybór szczególnie na etapie startu na desce. W tym czasie jest to szczególnie ważne, aby mieć latawiec i deskę tylko dla siebie, gdyż nie tracisz czasu na przepinanie latawca do drugiej osoby w grupie. Instruktor jest tylko dla Ciebie. Jest w stu procentach skupiony na Tobie i koryguje Twoje błędy tak, by lekcja w przeniosła Cię na kolejny poziom umiejętności.
Podczas zajęć grupowych – dwóch kursantów pracuje z instruktorem oraz współpracują między sobą w wykonywaniu ćwiczeń. Kursanci na zmianę wykonują ćwiczenia z latawcem, asystują się w niektórych zadaniach i pomagają sobie nawzajem pod okiem instruktora. Lekcja trwa dłużej, aby każdy mógł wykonać postawione przed nim zadania.
Ten rodzaj kursu jest polecany dla osób, które w tym samym czasie decydują się nauczyć kitesurfingu. Zmieniacie się latawcem i deską, dzięki czemu masz szansę odetchnąć w przerwie. Kurs w grupie 2-osobowej to zalecany wybór szczególnie na pierwszym etapie nauki na poziomie IKO 1. Na początku jest trochę więcej teorii i ćwiczeń, które szybko przyswaja się w grupie.
Czy potrzebne jakieś badania lekarskie?
Badania lekarskie nie są konieczne, ale kursant zobowiązany jest poinformować instruktora przed zajęciami o wszelkich problemach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo w wodzie
Wymagania przed kursem?
Bezwzględnie – należy umieć pływać!!!
Co jest wliczone w cenę zajęć?
W cenę kursu wliczone jest: opieka instruktora oraz cały niezbędny osprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. (latawiec, deska, trapez, pianka, kask, kamizelka ratunkowa, radio walkie talkie, karta IKO lub PZKite, która prezentuje Twój poziom szkolenia i pozwoli Ci wynająć sprzęt na całym świecie)
Minimalna granica wieku do nauki?
Wiek nie jest ograniczeniem – oczywiście zgoda opiekuna prawnego jest wymagana w przypadku osób niepełnoletnich. Istotniejszym elementem jest waga. Kursant musi ważyć co najmniej 40-45kg aby mógł skutecznie operować latawcem.
-
Prowadzimy zajęcia zaawansowane, które pomogą Wam doskonalić różne umiejętności:
-Startowanie i lądowanie latawca samodzielnie – różne techniki;
-Wykonywanie zwrotów na wiele sposobów;
-Nauka skoków, kiteloopy, inne tricki;
-Nauka pływania na desce wave;
-Serwis baru i latawca;
-Samodzielne pływanie na morzu – przybój, fale, prądy, bezpieczeństwo;
To tylko niektóre z możliwych zagadnień które można rozwijać i doskonalić na tego typu zajęciach.