Szkolenia Kitesurfing

Szkolenia Kitesurfing

PROGRAM SZKOLENIOWY ... oparty jest na latach doświadczeń wielu instruktorów zarówno polskich jak i zagranicznych, a nastepnie sformalizowany w postaci wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu (PZKite). Szkoła jest członkiem PZKite a instruktorzy posiadają wiedzę i umiejętności poparte stosownymi licencjami polskimi jak i miedzynarodowymi. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi szkoleniowymi na bezpiecznym akwenie i niezawodnym sprzęcie. Po ukończonym szkoleniu kursant na życzenie otrzyma bezpłatnie stosowny certyfikat określający zdobyte przez niego umiejętności.

Uczymy efektywnie – tj. wtedy gdy warunki są sprzyjające do nauki. Nigdy nic na siłe i poza mozliwości psycho-fizyczne kursanta. Dostosowujemy metodykę nauczania do każdego kursanta indywidualnie, gdyż każdy wymaga innego podejścia a co za tym idzie nieco odmiennych metod nauczania.

Jesteśmy mobilna szkołą więc, możemy uczyć na całym obszarze Zatoki Gdańskiej. Miejsca gdzie prowadzimy zajęcia dobrane są odpowiednio do prowadzenia szkoleń – tj. z płytka i płaska woda dla początkujących lub fale dla zaawansowanych lub uczących się pływania na wave.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

CO OBEJMUJE CENA SZKOLENIA

Room
Instruktor

Licencjonowany instruktor

Room
Sprzęt

Latawiec +bar, pianka, deska

Room
Ubezpieczenie

Na czas zajęć

Room
Radio

Nauka z radiem na wodzie

Room
Power

Moc zabawy i adrenaliny

Room
Licencja

Potwierdzenie zdobytych umiejętności

 • Zajęcia indywidualne  – 160pln/1h

  Zajęcia grupowe – 130pln/1h/osoba (2os. max)

   

   

   

   

 • Szkolenia oparte o zasady i metodykę międzynarodowych organizacji zajmujących się kitesurfingiem oraz PZKite. (Instruktorzy posiadają stosowne certyfikaty.)

  PZKite – Polski Związek Kitesurfingu (www.pzkite.org)  – jedna z ważniejszych organizacji propagujących kitesurfing w Polsce oraz zrzeszająca instruktorów tego sportu. Program szkoleniowy PZKite jest oparty na latach doświadczeń wielu instruktorów oraz innych instytucji szkolących.

  LEVEL I
  POZIOM 1 – PIERWSZE KROKI

  Teoria kitesurfingu – sprzęt, pogoda, wiatr, zagrożenia
  First Piloting – ćwiczenia z latawcem treningowym na lądzie lub w wodzie
  SetUP – przygotowanie sprzętu, budowa i działanie
  Safety First – czyli zasady i systemy  bezpieczeństwa
  SelfRescue – samodzielne złożenie latawca na wodzie  – przećwiczenie sytuacji awaryjnych
  Pilotaż dużym latawcem – start, operowanie i lądowanie latawca
  Body dragi – pływanie z latawcem bez deski

  Po ukończeniu Poziomu 1 będziesz wiedzieć, jak operować latawcem i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nauczysz się samodzielnie przygotowywać sprzęt do pływania, trymować go i dbać o niego. Startowanie, lądowanie, praca w powietrzu i bezpieczeństwo to główny cel nauki tego poziomu.

  LEVEL II
  POZIOM 2 –  BYĆ SAMODZIELNYM

  Ćwiczenia z deską – zakładanie, dopływanie do zgubionej deski.
  Starty z wody i zatrzymywanie się
  Kontrola prędkości oraz kierunku płynięcia

  PIERWSZE PŁYWANIE!

  Kawałek w prawo, kawałek w lewo, kontrolujesz już prędkość i starasz się trzymać obrany kurs. Wiesz również, jak zachować się na wodzie, gdy zaskoczy cię zbyt mocny wiatr lub awaria sprzętu.

  Uwaga! Z umiejętnościami Poziomu 2 możesz wypożyczać sprzęt kitesurfingowy  na całym świecie.

  Po ukończeniu Poziomu 2 będziesz radzić sobie na wodzie bez pomocy instruktora. Teraz masz czas na doskonalenie – musisz poczuć się swobodnie z latawcem i deską jednocześnie, aby zacząć efektywnie pływać pod wiatr.  Kolejne godziny z instruktorem z pewnością to ułatwia i przyspieszą, ale skoro jesteś już samodzielnym kitesurferem to powalcz trochę sam. Jeśli czujesz, że coś trzeba powtórzyć – to wróć do nas na szkolenie  w zakresie tego, co jeszcze nie do końca Ci wychodzi.

   

  LEVEL III
  POZIOM 3 – DOSKONALENIE

  Ćwiczenie techniki pływania
  Pływanie pod wiatr – ostrzenie
  Zwroty
  Pierwsze skoki

  Z umiejętnościami Poziomu 3  potrafisz halsować ostro pod wiatr, pływasz coraz bardziej zrelaksowany,  robisz zwroty i masz za sobą pierwsze skoki. Widzisz w każdym swoim ruchu coraz więcej możliwości zabawy z latawcem na wodzie.

  Czy to koniec nauki? Absolutnie nie!

  Każda kolejna godzina na wodzie sprawi, że będziesz pływać pewniej, szybciej, ładniej, skaczesz wyżej, robisz coraz więcej nowych tricków.

   

   

 • LOKALIZACJA:

  Szkolimy na całej Zatoce Gdańskiej oraz na Bałtyku. Wybieramy miejsca najlepiej nadające się przy danych warunkach wiatrowych do prowadzenia bezpiecznych zajęć. Bierzemy pod uwagę miejsce zakwaterowania klienta i jego zdolności do przemieszczania się po okolicach Zatoki Gdańskiej.

   

   

   

   

   

 • Jak długo trwa szkolenie?

  Opanowanie sterowania latawca i systemów bezpieczeństwa trwa średnio 4-5 godzin. Kolejne 4-5 to nauka skoordynowania pracy latawca i pierwszych ślizgów na wodzie z deską. Nasi kursanci średnio po 10 godzinach zajęć pływają już indywidualnie.

  Zajęcia indywidualne vs grupowe?

  Na zajęciach indywidualnych – kursant pracuje intensywnie z instruktorem 1:1. To najbardziej efektywny kurs, gdyż kursant cały czas ma kontakt z latawcem i wykonuje ćwiczenia. Ze względu, że jest to dość intensywna lekcja, jej czas trwania to 2 godziny.

  Zalecany wybór szczególnie na etapie startu na desce. W tym czasie jest to szczególnie ważne, aby mieć latawiec i deskę tylko dla siebie, gdyż nie tracisz czasu na przepinanie latawca do drugiej osoby w  grupie. Instruktor jest tylko dla Ciebie. Jest w stu procentach skupiony na Tobie i koryguje Twoje błędy tak, by lekcja w przeniosła Cię na kolejny poziom umiejętności.

  Podczas zajęć grupowych – dwóch kursantów pracuje z instruktorem oraz współpracują między sobą w wykonywaniu ćwiczeń. Kursanci na zmianę wykonują ćwiczenia z latawcem, asystują się w niektórych zadaniach i pomagają sobie nawzajem pod okiem instruktora. Lekcja trwa dłużej, aby każdy mógł wykonać postawione przed nim zadania.

  Ten rodzaj kursu jest polecany dla osób, które w tym samym czasie decydują się nauczyć kitesurfingu. Zmieniacie się latawcem i deską, dzięki czemu masz szansę odetchnąć w przerwie. Kurs w grupie 2-osobowej to zalecany wybór szczególnie na pierwszym etapie nauki na poziomie IKO 1. Na początku jest trochę więcej teorii i ćwiczeń, które szybko przyswaja się w grupie.

  Czy potrzebne jakieś badania lekarskie?

  Badania lekarskie  nie są konieczne, ale kursant zobowiązany jest poinformować instruktora przed zajęciami o wszelkich problemach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo w wodzie

  Wymagania przed kursem?

  Bezwzględnie – należy umieć pływać!!!

  Co jest wliczone w cenę zajęć?

  W cenę kursu wliczone jest ubezpieczenie, instruktor oraz cały niezbędny osprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. (latawiec, deska, trapez, pianka, kask, kamizelka ratunkowa,  radio walkie talkie, karta IKO lub Pzkite, która prezentuje Twój poziom szkolenia i pozwoli Ci wynająć sprzęt na całym świecie)

  Minimalna granica wieku do nauki?

  Wiek nie jest ograniczeniem – oczywiście zgoda opiekuna prawnego jest wymagana w przypadku osób niepełnoletnich. Istotniejszym elementem jest waga. Kursant musi wyażyć co najmniej 40-45kg aby mógł skutecznie operować latawcem.