Szkolenia Kitesurfing

Szkolenia Kitesurfing

PROGRAM SZKOLENIOWY ... oparty jest na latach doświadczeń wielu instruktorów zarówno polskich jak i zagranicznych, a nastepnie sformalizowany w postaci wytycznych Polskiego Związku Kiteboardingu (PZKite). Szkoła jest członkiem PZKite a instruktorzy posiadają wiedzę i umiejętności poparte stosownymi licencjami polskimi jak i miedzynarodowymi. Zajęcia prowadzone są zgodnie z wytycznymi szkoleniowymi na bezpiecznym akwenie i niezawodnym sprzęcie. Po ukończonym szkoleniu kursant na życzenie otrzyma bezpłatnie stosowny certyfikat określający zdobyte przez niego umiejętności.

Uczymy efektywnie – tj. wtedy gdy warunki pogodowe są sprzyjające do nauki. Nigdy nic na siłe i poza mozliwości psycho-fizyczne kursanta. Dostosowujemy metodykę nauczania do każdego kursanta indywidualnie, gdyż każdy wymaga innego podejścia a co za tym idzie nieco odmiennych metod nauczania.

Jesteśmy mobilna szkołą więc, możemy uczyć na całym obszarze Zatoki Gdańskiej. Miejsca gdzie prowadzimy zajęcia dobrane są odpowiednio do prowadzenia szkoleń – tj. z płytką i płaską wodą dla początkujących lub fale dla zaawansowanych lub uczących się pływania na wave.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

CO OBEJMUJE CENA SZKOLENIA

Room
Instruktor

Licencjonowany instruktor

Room
Sprzęt

Latawiec +bar, pianka, deska

Room
Radio

Nauka z radiem na wodzie

Room
Power

Moc zabawy i adrenaliny

Room
Pianka

Damska lub męska

Room
Certyfikat

Potwierdzenie zdobytych umiejętności

 • Zajęcia indywidualne  – 180pln/1h*

  Zajęcia grupowe – 135pln/1h/osoba (2os. max)*

  *Cena maleje wraz z ilością godzin zajęć prowadzonych w ciągu jednego dnia.

   

  Inne opłaty :

  Zaliczka 100pln – rezerwacja zajęć z wyprzedzeniem (zaliczana w zajęcia)

  (Zaliczka nie podlega zwrotowi jeżeli: kursant spóźni się na umówione zajęcia co najmniej 30min/nie stawi się na zajęcia/gdy odwołuje zajęcia dzień przed planowanym terminem).

 • Szkolenia oparte o zasady i metodykę międzynarodowych organizacji zajmujących się kitesurfingiem oraz PZKite. (Instruktorzy posiadają stosowne certyfikaty.)

  PZKite – Polski Związek Kitesurfingu (www.pzkite.org)  – jedna z ważniejszych organizacji propagujących kitesurfing w Polsce oraz zrzeszająca instruktorów tego sportu. Program szkoleniowy PZKite jest oparty na latach doświadczeń wielu instruktorów oraz innych instytucji szkolących.

  LEVEL I
  POZIOM 1 – PIERWSZE KROKI

  Teoria kitesurfingu – sprzęt, pogoda, wiatr, zagrożenia
  First Piloting – ćwiczenia z latawcem treningowym na lądzie lub w wodzie. (opcja)
  SetUP – przygotowanie sprzętu, budowa i działanie
  Safety First – czyli zasady i systemy  bezpieczeństwa
  SelfRescue – samodzielne złożenie latawca na wodzie  – przećwiczenie sytuacji awaryjnych
  Pilotaż dużym latawcem – start, operowanie i lądowanie latawca
  Body dragi – pływanie z latawcem bez deski

  Po ukończeniu Poziomu 1 będziesz wiedzieć, jak operować latawcem i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nauczysz się samodzielnie przygotowywać sprzęt do pływania, trymować go i dbać o niego. Startowanie, lądowanie, praca w powietrzu i bezpieczeństwo to główny cel nauki tego poziomu.

  LEVEL II
  POZIOM 2 –  BYĆ SAMODZIELNYM

  Ćwiczenia z deską – zakładanie, dopływanie do zgubionej deski.
  Starty z wody i zatrzymywanie się
  Kontrola prędkości oraz kierunku płynięcia

  PIERWSZE PŁYWANIE!

  Kawałek w prawo, kawałek w lewo, kontrolujesz już prędkość i starasz się trzymać obrany kurs. Wiesz również, jak zachować się na wodzie, gdy zaskoczy cię zbyt mocny wiatr lub awaria sprzętu.

  Uwaga! Z umiejętnościami Poziomu 2 możesz wypożyczać sprzęt kitesurfingowy  na całym świecie.

  Po ukończeniu Poziomu 2 będziesz radzić sobie na wodzie bez pomocy instruktora. Teraz masz czas na doskonalenie – musisz poczuć się swobodnie z latawcem i deską jednocześnie, aby zacząć efektywnie pływać pod wiatr.  Kolejne godziny z instruktorem z pewnością to ułatwia i przyspieszą, ale skoro jesteś już samodzielnym kitesurferem to powalcz trochę sam. Jeśli czujesz, że coś trzeba powtórzyć – to wróć do nas na szkolenie  w zakresie tego, co jeszcze nie do końca Ci wychodzi.

   

  LEVEL III
  POZIOM 3 – DOSKONALENIE

  Ćwiczenie techniki pływania
  Pływanie pod wiatr – ostrzenie
  Zwroty
  Pierwsze skoki

  Z umiejętnościami Poziomu 3  potrafisz halsować ostro pod wiatr, pływasz coraz bardziej zrelaksowany,  robisz zwroty i masz za sobą pierwsze skoki. Widzisz w każdym swoim ruchu coraz więcej możliwości zabawy z latawcem na wodzie.

  Czy to koniec nauki? Absolutnie nie!

  Każda kolejna godzina na wodzie sprawi, że będziesz pływać pewniej, szybciej, ładniej, skaczesz wyżej, robisz coraz więcej nowych tricków.

   

   

 • LOKALIZACJA:

  Szkolimy na obszarze całej Zatoce Gdańskiej.

  Dobieramy miejsca najlepiej nadające się przy danych warunkach wiatrowych do prowadzenia bezpiecznych zajęć.

   

   

   

   

   

 • Jak wygląda i jak długo trwa szkolenie?

  Kurs rozpoczyna się od dwugodzinnego wprowadzenia.

  Te zajęcia mają na celu zapoznać Was z niezbędną wiedzą teoretyczną i praktyczną dotycząca kitesurfingu.
  Przede wszystkim omówimy systemy bezpieczeństwa stosowane w wodzie, omówimy budowę latawca oraz inny niezbędny sprzęt służących do uprawiania kitesurfingu. Wykonamy tzw. Setup sprzętu przed pływaniem i wyjaśnimy różnice w sposobach ustawień latawca. Omówimy kierunki wiatru i jak należy dobierać miejsce pływania względem tych kierunków i prognoz wiatrowych. Wyjaśnimy sobie co to jest okno wiatrowe i jak zachowuje się latawiec w powietrzu. Poznamy podstawowe zasady prawa drogi na wodzie oraz zasady panujące na akwenie i plaży.

  Następne zajęcia odbywają się już w wodzie. Podczas kolejnych dwóch godzin nauczysz się sterowania latawcem, używania systemów bezpieczeństwa, restartowania latawca z wody i awaryjnego wychodzenia na brzeg. Tutaj jest też czas aby popróbować już body dragów.  Ciąganie się po wodzie z latawcem sprawi, że zrozumiecie ile potrafi generować siły  i jak ujarzmić tą moc.  Opanowanie sterowania latawca i systemów bezpieczeństwa trwa średnio 4-5 godzin.

  Kolejne 4-5 to nauka skoordynowania pracy latawca i pierwszych ślizgów na wodzie z deską. Etap zaczynamy od nauki wejścia w deskę. Po opanowaniu tej umiejętności zaczynamy przygotowanie do startów z wody. Tutaj wykonujemy ćwiczenia przygotowujące Ciebie do bezpiecznego i efektywnego startu.  Odpalamy się, stabilizujemy pracę latawca i tor jazdy. Uczymy się kontroli prędkości i zatrzymania tam gdzie chcemy i kiedy chcemy.

  Czyli jeżeli wszystko uda się dobrze zgrać to po 10-12 godzinach powinieneś już odnosić samodzielne sukcesy na wodzie jako świeży kitesurfer

  Zajęcia indywidualne vs grupowe?

  Na zajęciach indywidualnych – kursant pracuje intensywnie z instruktorem 1:1. To najbardziej efektywny kurs, gdyż kursant cały czas ma kontakt z latawcem i wykonuje ćwiczenia. Ze względu, że jest to dość intensywna lekcja, jej czas trwania to 2-3 godziny jednorazowo.

  Zalecany wybór szczególnie na etapie startu na desce. W tym czasie jest to szczególnie ważne, aby mieć latawiec i deskę tylko dla siebie, gdyż nie tracisz czasu na przepinanie latawca do drugiej osoby w  grupie. Instruktor jest tylko dla Ciebie. Jest w stu procentach skupiony na Tobie i koryguje Twoje błędy tak, by lekcja w przeniosła Cię na kolejny poziom umiejętności.

  Podczas zajęć grupowych – dwóch kursantów pracuje z instruktorem oraz współpracują między sobą w wykonywaniu ćwiczeń. Kursanci na zmianę wykonują ćwiczenia z latawcem, asystują się w niektórych zadaniach i pomagają sobie nawzajem pod okiem instruktora. Lekcja trwa dłużej, aby każdy mógł wykonać postawione przed nim zadania.

  Ten rodzaj kursu jest polecany dla osób, które w tym samym czasie decydują się nauczyć kitesurfingu. Zmieniacie się latawcem i deską, dzięki czemu masz szansę odetchnąć w przerwie. Kurs w grupie 2-osobowej to zalecany wybór szczególnie na pierwszym etapie nauki na poziomie IKO 1. Na początku jest trochę więcej teorii i ćwiczeń, które szybko przyswaja się w grupie.

  Czy potrzebne jakieś badania lekarskie?

  Badania lekarskie  nie są konieczne, ale kursant zobowiązany jest poinformować instruktora przed zajęciami o wszelkich problemach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo w wodzie

  Wymagania przed kursem?

  Bezwzględnie – należy umieć pływać!!!

  Co jest wliczone w cenę zajęć?

  W cenę kursu wliczone jest: opieka instruktora oraz cały niezbędny osprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. (latawiec, deska, trapez, pianka, kask, kamizelka ratunkowa,  radio walkie talkie, karta IKO lub PZKite, która prezentuje Twój poziom szkolenia i pozwoli Ci wynająć sprzęt na całym świecie)

  Minimalna granica wieku do nauki?

  Wiek nie jest ograniczeniem – oczywiście zgoda opiekuna prawnego jest wymagana w przypadku osób niepełnoletnich. Istotniejszym elementem jest waga. Kursant musi ważyć co najmniej 40-45kg aby mógł skutecznie operować latawcem.

   

   

 • Prowadzimy zajęcia zaawansowane, które pomogą Wam doskonalić różne umiejętności:

  -Startowanie i lądowanie latawca samodzielnie – różne techniki;

  -Wykonywanie zwrotów na wiele sposobów;

  -Nauka skoków, kiteloopy, inne tricki;

  -Nauka pływania na desce wave;

  -Serwis baru i latawca;

  -Samodzielne pływanie na morzu – przybój, fale, prądy, bezpieczeństwo;

  To tylko niektóre z możliwych zagadnień które można rozwijać i doskonalić na tego typu zajęciach.