Szkolenie Kitesurfing

powrót

Szkolenie Kitesurfing

cena od 110 PLN / 1H

Lekcja

Polska Europa 
Lekcja Indywidualna (1h)140 PLN50 EUR
Lekcja Grupowa (1h)110 PLN/os35 EUR/os

Szkolenia oparte o zasady i metodykę międzynarodowych organizacji zajmujących się kitesurfingiem oraz PZKite. (Instruktorzy posiadają stosowne certyfikaty.)

PZKite – Polski Związek Kitesurfingu (www.pzkite.org)  – jedna z ważniejszych organizacji propagujących kitesurfing w Polsce oraz zrzeszająca instruktorów tego sportu. Program szkoleniowy PZKite jest oparty na latach doświadczeń wielu instruktorów oraz innych instytucji szkolących.

Level I

Poziom 1 – Pierwsze Kroki

 • Teoria kitesurfingu – sprzęt, pogoda, wiatr, zagrożenia
 • First Piloting – ćwiczenia z latawcem treningowym na lądzie lub w wodzie
 • SetUP – przygotowanie sprzętu, budowa i działanie
 • Safety First – czyli zasady i systemy  bezpieczeństwa
 • SelfRescue – samodzielne złożenie latawca na wodzie  – przećwiczenie sytuacji awaryjnych
 • Pilotaż dużym latawcem – start, operowanie i lądowanie latawca
 • Body dragi – pływanie z latawcem bez deski

Po ukończeniu Poziomu 1 będziesz wiedzieć, jak operować latawieccem i jakie są zasady bezpieczeństwa. Nauczysz się samodzielnie przygotowywać sprzęt do pływania, trymowac go i dbać o niego. Startowanie, lądowanie, praca w powietrzu i bezpieczeństwo to główny cel nauki tego poziomu.

Level II

Poziom 2 –  Być Samodzielnym

 • Ćwiczenia z deską – zakładanie, dopływanie do zgubionej deski.
 • Starty z wody i zatrzymywanie się
 • Kontrola prędkości oraz kierunku płynięcia

Pierwsze pływanie!

Kawałek w prawo, kawałek w lewo, kontrolujesz już prędkość i starasz się trzymać obrany kurs. Wiesz również, jak zachować się na wodzie, gdy zaskoczy cię zbyt mocny wiatr lub awaria sprzętu.

Uwaga! Z umiejętnościmi Poziomu 2 możesz wypożyczać sprzęt kitesurfingowy  na całym świecie.

Po ukończeniu Poziomu 2 będziesz radzić sobie na wodzie bez pomocy instruktora. Teraz masz czas na doskonalenie – musisz poczuć się swobodnie z latawcem i deską jednocześnie, aby zacząć efektywnie pływać pod wiatr.  Kolejne godziny z instruktorem z pewnością to ułatwia i przyspieszą, ale skoro jesteś już samodzielnym kitesurferem to powalcz trochę sam. Jeśli czujesz, że coś trzeba powtórzyć – to wróć do nas na szkolenie  w zakresie tego, co jeszcze nie do końca Ci wychodzi.

Level III

Poziom 3 – Doskonalenie

 • Ćwiczenie techniki pływania
 • Pływanie pod wiatr – ostrzenie
 • Zwroty
 • Pierwsze skoki

Z umiejętnościami Poziomu 3  potrafisz halsować ostro pod wiatr, pływasz coraz bardziej zrelaksowany,  robisz zwroty i masz za sobą pierwsze skoki. Widzisz w każdym swoim ruchu coraz więcej możliwości zabawy z latawcem na wodzie.

Czy to koniec nauki? Absolutnie nie!

Każda kolejna godzina na wodzie sprawi, że będziesz pływać pewniej, szybciej, ładniej, skaczesz wyżej, robisz coraz więcej nowych tricków.

Lokalizacja:

Szkolimy na całej Zatoce Gdańskiej oraz na Bałtyku. Wybieramy miejsca najlepiej nadające się przy danych warunkach wiatrowych do prowadzenia bezpiecznych zajęć. Bierzemy pod uwagę miejsce zakwaterowania klienta i jego zdolności do przemieszczania się po okolicach Zatoki Gdańskiej.

Dojazdy na miejsce szkoleń:

Jeżeli kursant niema możliwości dojazdu do miejsca szkolenia, to instruktor jest w stanie zabrać ze sobą max dwóch kursantów na miejsce, w którym będzie prowadzone szkolenie. Jest to kwestia do ustalenia w zależności od miejsca zakwaterowania.

Sprzęt:

W szkółce dysponujemy nowym i bezpiecznym sprzętem kitesurfingowym marek tj. Liquid Force, Cabrinha,  F-one, GIN kiteboarding, Naish, North.

Podczas zajęć zapewniamy: trapez, piankę, kask z radiem, kamizelkę wypornościową.

Jak długo trwa szkolenie?

Opanowanie sterowania latawca i systemów bezpieczeństwa trwa średnio 4-5 godzin. Kolejne 4-5 to nauka skoordynowania pracy latawca i pierwszych ślizgów na wodzie z deską. Nasi kursanci średnio po 10 godzinach zajęć pływają już indywidualnie.

Zajęcia indywidualne a grupowe?

Na zajęciach indywidualnych – kursant pracuje intensywnie z instruktorem 1:1. To najbardziej efektywny kurs, gdyż kursant cały czas ma kontakt z latawcem i wykonuje ćwiczenia. Ze względu, że jest to dość intensywna lekcja, jej czas trwania to 2 godziny.

Zalecany wybór szczególnie na etapie startu na desce. W tym czasie jest to szczególnie ważne, aby mieć latawiec i deskę tylko dla siebie,gdyż nie tracisz czasu na przepinanie latawca do drugiej osoby w  grupie. Instruktor jest tylko dla Ciebie. Jest w stu procentach skupiony na Tobie i koryguje Twoje błędy tak, by lekcja w przeniosła Cię na kolejny poziom umiejętności.

Podczas zajęć grupowych -dwóch kursantów pracuje z instruktorem oraz współpracują między sobą w wykonywaniu ćwiczeń. Kursanci na zmianę wykonują ćwiczenia z latawcem, asystują się w niektórych zadaniach i pomagają sobie nawzajem pod okiem instruktora. Lekcja trwa dłużej, aby każdy mógł wykonać postawione przed nim zadania.

Ten rodzaj kursu jest polecany dla osób, które w tym samym czasie decydują się nauczyć kitesurfingu. Zmieniacie się latawcem i deską, dzięki czemu masz szansę odetchnąć w przerwie. Kurs w grupie 2-osobowej to zalecany wybór szczególnie na pierwszym etapie nauki na poziomie IKO 1. Na początku jest trochę więcej teorii i ćwiczeń, które szybko przyswaja się w grupie.

Czy konieczne są badania lekarskie?

Badania lekarskie  nie są konieczne, ale kursant zobowiązany jest poinformowac instruktora przed zajęciami o wszelkich problemach zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jego bezpieczeństwo w wodzie.

Jaka wymagania muszę spełnić przed rozpoczęciem kursu?

Bezwzględnie – należy umieć pływać!!!  

Co jest wliczone w cenę kursu?

W cenę kursu wliczone jest ubezpieczenie, instruktor oraz cały niezbędny osprzęt potrzebny do prowadzenia zajęć. (latawiec, deska, trapez, pianka, kask, kamizelka ratunkowa, transport na lekcje, radio walkie talkie, karta IKO, która prezentuje Twój poziom szkolenia i pozwoli Ci wynająć sprzęt na całym świecie)

Jaka jest minimalna granica wieku do nauki?

Wiek nie jest ograniczeniem – oczywiście zgoda opiekuna prawnego jest wymagana w przypadku osób niepełnoletnich. Istotniejszym elementem jest waga. Kursant musi wyażyć co najmniej 40-45kg aby mógł skutecznie operować latawcem.

Film by: Kite-Surf-College Tutorials and Tricks