Zatoka Gdańska

ZATOKA GDAŃSKA

U SIEBIE NAJLEPIEJ!

Polskie Wybrzeże – chyba najpiękniejsze bo Nasze.  Zatoka Gdańska daje nam nieskończenie wiele możliwość – można pływać i uczyć się na płytkich wodach wokół Zatoki Puckiej, stać na suchym lądzie na Mewiej Rewie, lub łapać całkiem niezłe fale na otwartym morzu. Wszystko w obrębie kilkudziesięciu kilometrów – co za wspaniałe miejsce!  Fakt, czasem trochę zimno i pochmurnie, ale za to z dawką adrenaliny nigdy nie jest nudno 🙂

Uczymy w różnych miejscach – zaczynając od końca półwyspu – Hel, Jastarnia, Chałupy  poprzez okolice Pucka aż do Wysypy Sobieszewskiej – tylko kierunek wiatru, jego siła a także charakter zajęć determinuje, gdzie pojedziemy akurat danego dnia. Nie trzymamy się kurczowo jednego miejsca, urozmaicamy zajęcia dzięki różnorodności spotów wokół  zatoki. Dla bardziej ambitnych robimy zajęcia na otwartym morzu lub też możemy zorganizować spływ przez zatokę lub wzdłuż Półwyspu Helskiego.

MAPA

GALERIA

ZATOKA GDAŃSKA

Warunki pogodowe

FAQ

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jaka dojechać/ poruszać się na miejscu?

Multum możliwości: samolotem do Gdańska, autem , pociągiem pod sam kemping, Bla bla car i grupy FB z ustawkami na transport….

Na miejscu:

Autem – w sezonie będzie ciężko – korki po kilka kilometrów – można czasem szybciej przejść na pieszo z Chałup do Władysławowa niż przejechać ten dystans autem. Najszybszy transport na samym półwyspie to: rower, longboard lub czasem prom między Gdańskiem a portem na Helu. Skuter też daje radę – wszędzie się wciśnie no i zawsze znajdzie się miejsce do zaparkowania.

Gdzie szkolimy?

Cała zatoka – ponieważ szkolenia są układne indywidualnie pod preferencje naszych klientów – dlatego też prowadzimy zajęcia na rożnych spotach. O lokalizacji decyduje prognoza, miejsce zakwaterowania klienta oraz rodzaj zajęć jaki ma być przeprowadzony. 

Jaki sprzęt mieć ze sobą ?

Najlepiej jest mieć 2 latawce. W zależności od wagi rozmiary jakie mogą się przydać to: (9-11m), (12-15m). Małe latawce używane są raczej sporadycznie, średnie (9-11) – te będą najczęściej używane. Jednak gdy wiatr osłabnie warto wyjść na spokojną sesyjkę na latawcu ok. 15m.
Pianki – trzeba je mieć. Nawet w lato zdarzają się dość chłodne fronty i czasem pianka 3 mm nie wystarcza. Rekomendujemy używać w sezonie –  pianek 5 i 4 mm. Jesienią i wiosną konieczne będą kaptury, buty i rękawiczki.

Gdzie pływać - Spoty?

Jeśli szukamy fali:

– otwarte morze- północna strona półwyspu oraz całe wybrzeże za zachód od Władysławowa
– przy północnych wiatrach – południe Zatoki Gdańskiej oraz  Wyspa Sobieszewska aż do Krynicy Morskiej
– mały wave – granica płycizny na przeciw molo w Jastarni (ok. 500m od brzegu)

Rewa – fantastyczny spot ze swoim cyplem wyciągniętym w zatokę na kilkaset metrów – obsługuje prawie każde kierunki wiatrowe (uważamy tylko gdy pływamy po zawietrznej stronie cypla, aby nas nie wywiało na otwartą wodę)

Sopot, Brzeżno, plaże Gdańska – nadają się do pływania przy kierunkach północnych – jest trochę fal i fajnej zabawy. Niestety w sezonie ilość turystów uniemożliwia tam praktycznie uprawianie kitesurfingu.

Półwysep Helski – praktycznie cały jest placem zabaw dla kitesurfera – nie znaleźć tam dogodnego miejsca do uprawiania kitesurfingu – trudna sprawa (nie mówimy o portach i przystaniach 🙂 )

Co warte jest uwagi dla kitesurfera?

Mewia Rewa

Kto nigdy nie miał okazji być na wysepkach tworzących się na środku zatoki – niech zobaczy jakie to fantastyczne miejsce. Przy okazji może popatrzeć na zatopione wraki statków i okrętu podwodnego tam się znajdujące.

Downwind wzdłuż półwyspu

Świetna zabawa przy właściwym kierunku wiatru… spływ z Władysławowa na Hel lub odwrotnie. Dla bardziej wymagających i doświadczonych – przepływanie zatoki w poprzek np z Kuźnic do Rewy.

Co można innego robić niż kitesurfing?

Kolarsto szosowe i górskie

Longboardy/Deskorolki

Up Paddle (SUP)

Surfing

Wakeboard

Oferta kursów

Sprawdź nasze kursy

Baw się wodą, śniegiem i wiatrem…

KITESURFING

Ceny od: 110 PLN/ 1H

„Uzależniamy” od wiatru, adrenaliny i poczucia wolności. 

SURFING

Ceny od: 50 EURO/2H

Poczuj swobodę i surfuj na falach.

SNOWKITE

Ceny od: 110 PLN/1H

„Zimowy brat” letniego kitesurfingu.